Szybki powrót do normalności !

Diagnostyka RTG

Szybka diagnostyka, skuteczne leczenie

Klinika Dental Protetica oferuje możliwość wykonania zdjęć RTG – zarówno dla naszych pacjentów, jak i dla osób, które korzystają z leczenia w innych placówkach.

 

Stomatologiczne zdjęcia RTG

RTG to jedna z najważniejszych metod diagnostycznych, wykorzystywana m.in. w protetyce, ortodoncji czy stomatologii zachowawczej. Prześwietlenie pozwala w krótkim czasie uwidocznić to, co niewidoczne gołym okiem dla stomatologa i tym samym zaplanować odpowiednie leczenie.

Wskazaniem do wykonania zdjęcia RTG mogą być:

  • zaawansowane zmiany próchnicowe zębów,
  • zęby zatrzymane,
  • podejrzenie zmian chorobowych zlokalizowanych w korzeniach zębów,
  • podejrzenie zmian nowotworowych,
  • uwidocznienie korzeni zębowych przed planowaną ekstrakcją,
  • uwidocznienie korzeni zęba poddawanego leczeniu kanałowemu,
  • planowane zabiegi protetyczne lub wszczepienie implantu zębowego.

Na zdjęciu RTG widoczne są struktury kostne, wraz z ewentualnymi ubytkami (próchnica uwidacznia się w postaci wyraźnych białych punktów na zdjęciu), a także tkanki miękkie jamy ustnej.

 

Bezpieczne RTG zęba

Prześwietlenia zębów w klinice Dental Protetica wykonywane są przez doświadczony i wykwalifikowany personel, który nieustannie czuwa nad komfortem i bezpieczeństwem pacjentów.

Przeciwwskazaniem do podjęcia diagnostyki RTG jest ciąża. Kobiety spodziewające się dziecka powinny zatem zaplanować leczenie z wykorzystaniem tej metody na okres po porodzie.

Dlaczego u nas

DENTALPROTETICA to zespół ludzi wysoko wykwalifikowanych w swoich dziedzinach.To właśnie nasi specjaliści dbają o to, aby przeprowadzane zabiegi leczenia były precyzyjnie wykonane, bezbolesne oraz  przebiegały w miłej atmosferze.

Dlaczego my?
Przede wszystkim zadowoleni PACJENCI!
DENTALPROTETICA to zespół ludzi wysoko wykwalifikowanych w swoich dziedzinach.To właśnie nasi stomatolodzy i ortodonci dbają o to, aby przeprowadzany zabieg leczenia lub wybielania zębów był szybki, bezbolesny i przebiegał w miłej atmosferze.