Stomatologia profilaktyczna

Profilaktyka kluczem do zdrowia

 

Stomatologia profilaktyczna obejmuje szereg usług i zabiegów, które skutecznie zapobiegają chorobom zębów i jamy ustnej, takim jak próchnica czy stany zapalne przyzębia. Pacjenci, którzy regularnie korzystają z zabiegów profilaktycznych, mogą cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Zwłaszcza jeżeli profesjonalnej profilaktyce prowadzonej w gabinetach naszych specjalistów, towarzyszy codzienna, systematyczna i staranna higiena jamy ustnej w warunkach domowych.

 

Domowa profilaktyka powinna obejmować:

  • szczotkowanie, płukanie i nitkowanie zębów,
  • czyszczenie ruchomych protez zębowych,
  • fluoryzację zębów,
  • stosowanie odpowiedniej diety.

 

Profesjonalna profilaktyka w Dental Protetica

Do zabiegów z zakresu stomatologii profilaktycznej, dostępnych w naszej klinice, zaliczamy m.in.:

  • przegląd stanu jamy ustnej – zalecamy, aby wykonywać go co najmniej raz na 6 miesięcy. Podczas wizyty stomatolog może zdiagnozować zmiany chorobowe na wczesnym etapie, ocenić higienę jamy ustnej i zalecić ewentualne zmiany w profilaktyce domowej pacjenta,
  • skaling – polega na usunięciu kamienia zgromadzonego na powierzchni zębów, przestrzeniach nad- i poddziąsłowych, przy użyciu bezpiecznych dla szkliwa ultradźwięków,
  • piaskowanie – zabieg, który umożliwia usunięcie osadu oraz przebarwień zębowych. Przeprowadza się go przy użyciu specjalistycznego urządzenia, emitującego strumień wody, powietrza i dwuwęglanu sodu pod dużym ciśnieniem,
  • fluoryzację – nakładanie preparatu o wysokim stężeniu fluoru na powierzchnię zębów, w celu zapobiegnięcia zmianom próchnicowym.

Zabiegi profilaktyczne w Dental Protetica wykonywane są zarówno u pacjentów dorosłych, jak i u dzieci z zębami mlecznymi.

Dlaczeo u nas ?

Dental Protetica, to wykwalifikowana kadra stanowiąca zgrany zespół specjalistów, którzy w swojej pracy kierują się przede wszystkim dobrem pacjentów i chęcią poprawy ich jakości życia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami i trendami w dziedzinie stomatologii oraz stale podnosimy swoje kwalifikacje. Wspólnie zadbamy o Twój uśmiech!

Dlaczego my?
Przede wszystkim zadowoleni PACJENCI!
DENTALPROTETICA to zespół ludzi wysoko wykwalifikowanych w swoich dziedzinach.To właśnie nasi stomatolodzy i ortodonci dbają o to, aby przeprowadzany zabieg leczenia lub wybielania zębów był szybki, bezbolesny i przebiegał w miłej atmosferze.