Protetyka cyfrowa

Protetyka cyfrowa – korony, mosty i licówki nawet w jeden dzień

Cyfrowa protetyka (Warszawa, Białołęka) umożliwia wykonanie mostu, korony czy licówki już podczas jednej wizyty w naszej klinice. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym oraz innowacyjnym, wysokiej klasy urządzeniom możemy zaprojektować obudowy protetyczne komputerowo. Nie ma więc konieczności wykonywania procedury pobierania wycisku, która dla wielu pacjentów nie jest przyjemna. Sprawdź, na czym polega

Jak działa protetyka cyfrowa 3D?

Aby wykonać nadbudowy protetyczne w standardowy sposób, należy pobrać od pacjenta wycisk, z którego następnie odlewa się tradycyjny model gipsowy, odwzorowujący uzębienie. Na podstawie takiego modelu tworzy się wypełnienie ubytków. Dla wielu pacjentów pobieranie wycisku jest nieprzyjemne m.in. z powodu odruchu wymiotnego. Dzięki protetyce cyfrowej nie ma konieczności pobierania wycisku, ponieważ do zapisywania kształtu uzębienia wykorzystuje się cyfrowy skaner 3D klasy premium. Pozwala on uzyskać przestrzenny (trójwymiarowy) obraz zębów, a technologia 3D umożliwia obejrzenie uzębienia z każdej strony.

Po przygotowaniu skanu przez lekarza plik jest wysyłany do naszego laboratorium, w którym wirtualnie projektuje się uzupełnienie protetyczne i frezuje się je z bloku materiały protetycznego w zaledwie 1 godzinę. Gdy korona lub licówka jest wyfrezowana, wybarwiona i wypolerowana, po kolejnej godzinie może być już zacementowana. Nasi pacjenci opuszczają klinikę z wysokiej jakości i naturalnie wyglądającym uzębieniem.

 

Jakie są zalety cyfrowej protetyki?

 

Protetyka cyfrowa umożliwia precyzyjne i szybkie wykonanie uzupełnień protetycznych. Jest to więc rozwiązanie doskonałe dla wszystkich osób, które cenią sobie oszczędność czasu, bezpieczeństwo i najwyższą jakość wykonania. Protetyka cyfrowa 3D cieszy się zainteresowaniem m.in. rodziców małych dzieci, osób, które w pracy mają kontakt z klientami, osób publicznych, pracowników branży rozrywkowej i kulturalnej, a także wszystkich tych, którym zależy na czasie i dobrym wyglądzie.

 

Protetyka cyfrowa to także rozwiązanie idealne dla pacjentów, którzy odczuwają niepokój związany z leczeniem stomatologicznym, mają niemiłe wspomnienia z leczenia protetycznego w innych klinikach oraz chcą wyeliminować nieprzyjemne odczucia związane z pobieraniem wycisku.

 

Cyfrowe korony i licówki, czyli co obejmuje protetyka cyfrowa?

 

Uzupełnienia protetyczne w technologii cyfrowej obejmują:

  • licówki ceramiczne i kompozytowe
  • korony ceramiczne i kompozytowe,
  • korony i mosty tymczasowe na implantach,
  • mosty porcelanowe, protetyczne
  • wypełnienia inlay i onlay (ceramiczne i kompozytowe),
  • protezy,
  • szyny.

 

Protetyka cyfrowa to jedno z najnowszych i najnowocześniejszych osiągnięć współczesnej stomatologii. Zapewnia doskonałe efekty w krótkim czasie i pozwala zachować wysoki komfort leczenia. Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat cyfrowej technologii 3D, skontaktuj się z nami. Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Warszawie na Białołęce.

 

 

Dlaczego my?
Przede wszystkim zadowoleni PACJENCI!
DENTALPROTETICA to zespół ludzi wysoko wykwalifikowanych w swoich dziedzinach.To właśnie nasi stomatolodzy i ortodonci dbają o to, aby przeprowadzany zabieg leczenia lub wybielania zębów był szybki, bezbolesny i przebiegał w miłej atmosferze.