Aparaty stałe są wyjątkowo precyzyjne i działają przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu skutecznie, trwale i bezpiecznie naprawiają wady zgryzu, bez konieczności zaangażowania ze strony pacjenta. Konieczne są natomiast regularne wizyty kontrolne u ortodonty, których celem jest regulacja aparatu oraz kontrola przebiegu leczenia. W naszej klinice dostępne są następujące rodzaje stałych aparatów (zakładane na jeden łuk bądź na dwa):

  • aparaty stałe metalowe – to popularny rodzaj aparatów, który zapewnia skuteczność leczenia oraz doskonały stosunek ceny do jakości. Aparaty metalowe są trwałe, popularne i dają możliwość noszenia kolorowych ligatur („gumek”),
  • aparaty stałe z kryształowymi zamkami – zamki w tych aparatach są bezbarwne i wykonywane w taki sposób, by zapewnić minimalną widoczność oraz maksymalne efekty leczenia. Kontury zamków są zaokrąglone, dzięki czemu ograniczają ryzyko powstawania podrażnień,
  • aparaty stałe samoligaturujący – wykorzystują mniejszą siłę nacisku niż inne aparaty stałe, dzięki czemu zmniejszają się nieprzyjemne odczucia po regulacji aparatu, a jednocześnie czas leczenia zostaje skrócony. Nie mają klasycznych ligatur, są delikatne dla polików i języka, a jednocześnie zapewniają wysoką skuteczność leczenia.

 

 

Ruchome aparaty ortodontyczne stosuje się przede wszystkim u dzieci i młodzieży. Składają się z akrylowej płyty oraz drucianych elementów, dopasowanych do kształtu zębów. Aparaty ruchome wpływają korzystnie na zrównoważony rozwój układu stomatologicznego i twarzoczaszki. Dzięki nim możliwe jest też uzyskanie odpowiedniej ilości miejsca na zęby oraz prawidłowego zwarcia uzębienia. Co istotne, wyjmowane aparaty, noszone przez dzieci i młodzież, pomagają zwalczać nieprawidłowe nawyki, takie jak ssanie palca oraz wyeliminować wady wymowy, skłonności do oddychania przez usta oraz inne dysfunkcje.

 

Wybór metody leczenia, uzależniony jest od wieku pacjenta oraz rodzaju i stopnia zaawansowania wady. Leczenie ma jednak zawsze ten sam cel – przywrócić prawidłową relację pomiędzy szczęką górną a dolną (czyli przywrócić tzw. fizjologiczne zwarcie) oraz właściwie uszeregować zęby w łukach zębowych. Precyzyjny dobór aparatu oraz metody i czasu leczenia ma na calu osiągnięcie trwałego efektu w optymalnym czasie, a także ochronę zębów oraz przyzębia przed uszkodzeniami.

DentalProtetica Warszawa, Białołeka, to wykwalifikowana kadra stanowiąca zgrany zespół specjalistów, którzy w swojej pracy kierują się przede wszystkim dobrem pacjentów i chęcią poprawy ich jakości życia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami i trendami w dziedzinie stomatologii oraz stale podnosimy swoje kwalifikacje. Wspólnie zadbamy o Twój uśmiech!