8 popularnych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej

8 popularnych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna obejmuje różnorodne produkty i procedury mających na celu poprawę estetyczna naszego uśmiechu. Wybielanie zębów, licówki porcelanowe, czy implanty to tylko kilka popularnych metod poprawiających życie pacjentów. Dzięki nim możesz zachwycać pięknym i zdrowym uzębienie oraz uśmiechem.

 

Digital Smile Design (DSD)- Cyfrowe projektowanie uśmiechu

To rewolucyjna technika planowania leczenia stomatologicznego. Wykorzystuje fotografię cyfrową, dynamiczne wideo, skanowanie 3D i najnowocześniejsze oprogramowanie do rejestrowania i analizy twarzy, szczęki i zębów. Można je zastosować w ramach przygotowań do zabiegów protetycznych lub kosmetycznych.

Podobnie jak architekt projektuje dom, by pasował do danego otoczenia i potrzeb właściciela, tak dentysta DSD szkicuje uśmiech pacjenta.

 

Wybielanie zębów

Jest najpopularniejszym zabiegiem stomatologii estetycznej. W zależności od konkretnego środka wybielającego można rozjaśnić zęby o 2-9 odcieni. Wyniki są tymczasowe. Zwykle utrzymują się przez kilkanaście miesięcy, w zależności od nawyków żywieniowych i dentystycznych. Cały profesjonalny zabieg w gabinecie stomatologicznym trwa około godzinę.

Wybielanie zębów oferuje szybki, nieinwazyjny i niedrogi sposób na poprawę uśmiechu. Cieszy się dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

 

Implanty dentystyczne

To sztuczne, trwałe naturalnie wyglądające uzębienie. Z powodzeniem zastępują uszkodzone lub brakujące zęby. Sztuczny korzeń (zazwyczaj tytan) jest wszczepiany chirurgicznie w szczękę, gdzie łączy się z kością w procesie zwanym osteointegracją.

Dlatego implant jest niezwykle trwały. Na nim przymocowana zostaje korona. To odpowiednik naturalnego zęba.

Zabieg jest inwazyjny i wymaga sześciomiesięcznego okresu rekonwalescencji przed założeniem korony i zakończeniem całej procedury. Dlatego musisz uzbroić się w cierpliwość!

 

Licówki porcelanowe

Jeśli w Twoim przypadku wybielanie zębów nie wchodzi w grę, np. z powodu uporczywych, wewnętrznych plam, zwróć uwagę na licówki porcelanowe. Tworzy się je na indywidualne zamówienie. W związku z tym są doskonale dopasowane do zębów. Korygują zużyte szkliwo, przerwy w uzębieniu, pęknięcia i/lub przebarwienia.

Powinieneś jednak pamiętać, że jest to zabieg inwazyjny. Licówki mocuje się do już istniejących zębów i umieszcza na stałe. Poprawiają kontur i kolor uzębienia.

 

Bonding zębów

Jest świetną alternatywą dla wspomnianych wcześniej licówek. Poprawia kształt i kontur zniszczonych, przebarwionych zębów. Nie stosuje się tutaj jednak porcelanowej nasadki, ale materiał spajający w kolorze uzębienia. Można nim wypełnić lub kształtować problematyczne obszary.

Najpierw dentysta usunie płytkę nazębną, a następnie wstawi kompozyt. Odpowiednio się go formuje, by poprawić ogólny kształt zęba, a na koniec utwardza specjalnym światłem o wysokiej intensywności.

 

Konturowanie dziąseł

Ten zabieg wykonuje się, by zmniejszyć nadmierną ilość tkanki dziąseł przesłaniającą górne zęby. Taka dodatkowa tkanka skraca wizualnie zęby, pomimo że mają normalną długość. W zależności od jej nasilenia i przyczyny konturowanie dziąseł można wykonać na wiele sposobów, w tym zabiegi laserowe, chirurgiczne repozycjonowanie warg, ortodoncja, rzeźbienie tkanki dziąseł i kości oraz chirurgia szczękowo-twarzowa.

 

Invisalign

Chociaż istnieje wiele opcji prostowania zębów, Invisalign oferuje różne unikalne korzyści. Nie zawiera zamków ani drutów. Są niewidoczne. To świetna opcja dla dorosłych i nastolatków, którzy nie chcą nosić tradycyjnego aparatu ortodontycznego.

Invisalign jest wykonany z gładkiego plastiku, dlatego zapewnia komfort na najwyższym poziomie. Co ciekawe, możesz go wyjąć, wymyć i nitkować zęby i włożyć z powrotem.

 

Ortodoncja

Leczenie wad zgryzu nie tylko poprawia wygląd naszego uśmiechu, ale także komfort i jakość życia. Wady zgryzu są bardzo częstą przyczyną kompleksów zarówno u panów, jak i u pań. Aparat ortodontyczny pozwala wyprostować zęby, skutecznie leczy wady zgryzu i i nierzadko kompleksy. Obecnie stomatologia dysponuje nie tylko nowoczesnymi aparatami stałymi na zęby, ale również ogromnym wyborem różnych aparatów – Najbardziej popularne z nich to aparaty metalowe i ceramiczne czyli estetyczne. Leczenie ortodontyczne często może również zniwelować wady wymowy, jak również poprawić jakość żucia (gryzienie, odgryzanie pokarmów). Sprawdźcie jakie możliwości oferuje nowoczesna ortodoncja na 

 

Zobacz nasze metamorfozy uśmiechu 

Inne aktualności